MAXIM DL szoftvercsalád

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: cbo » 2009.09.26. 21:41

Itt lehet megbeszélni a MAXIM különböző vátozatainak kérdéseit. A ver 1.6 óta szinte mindegyik változatot használtam már. A jelenlegi a ver 5.07 (2009 szeptember).
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.01. 22:07

Látom, senki nem írt ide.

Nos nekem megvan az 5.07, és szeretném használni. Kicsit nagyon bonyolult elmagyarázni egy "nut"-nak, hogy mi mire való, mit csinál, etc.?

Mert ha igen, akkor inkább elolvasom a leírását... :oops:
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.24. 15:06

Bár reakció nem volt a kérdésre, elkezdtem böngészni ezt a rendszert, mert rájöttem, h ez nem egy sima szoftver, hanem eléggé összetett, és komplex obszervatóriumi vezérlő rendszer rengeteg hasznos kiegészítővel.

Sikerült ASCOM platformot tennem a gépemre. Sikerült update-elnem, majd nagynehezen sikerült az LXD-75 mechanikához ASCOM drivert is feltöltenem, így már nincs szükség az APM 909 hardveres fordítóra sem.

Viszont nem találok drivert az SPC900NC kamerához, vagy általános USB-s CCD-hez, így nem látja a MaxIm a kamerát. Hogyan kell ezt neki beállítani? Vagy hogyan lépek tovább?

Köszi előre is...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.12.31. 10:20

Tudja-e valaki maxim-os, hogy a távcső mozgatása közben (pl. slewing, vagy goto-mozgás) van-e HARDVERES vészleállító gomb a PC klaviatúrán?

A monitoron megjelenő releváns ablakokban van ilyen szoftveres "abort" gomb, de amikor gyors menetben megy a távcső, és pl. beakad valamibe, akkor azonnal le kellene állítani, és olyankor nincs idő az ablakokat váltogatni a monitoron, hogy a megfelelő abort gombot az egérrel megkeresse az ember és lenyomja. Ilyenkor sokkal praktikusabb volna egy gomb a billentyűzeten (pl. az Esc), de én nem találtam ilyet, még a Maxim felhasználói leírásában sem.

Valaki esetleg mégis tud ilyenről?


Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2016.01.11. 12:59

Ha a stop gombhoz lehet forrógomb-kombinációt beállítani, akkor egy Arduino Leonardoval vagy Unoval egyszerűen megoldható a probléma.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.01.12. 20:57

tordaitom írta:Ha ...


Kösz a segítőkészséget.

Időközben volt egy-két levélváltásom a szoftver egyik írójával, és sajnos nincs mód az óhajtott funkció billentyűzetről történő aktiválására. Csak a monitoron keresztül abortálható a gyors-menet.

Ez elég rossz megoldás, mert ha gond van, akkor hosszú másodpercekig keresgéli az ember előbb a releváns ablakot a több nyitott között, majd azon a virtuális gombot. Ennyi idő alatt szét meg szana törik a cucc...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: mpt » 2016.01.13. 09:43

Egy egyszeru kapcsolo a mechanika tapellatasahoz?

Igaz, hogy utana macera (ujra be kell allitani, kalibralni, stb), de ha mar veszhelyzet...

--mpt
psomogyi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.05.11. 19:39

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: psomogyi » 2016.01.13. 10:44

Cartes Du Ciel-ben (ingyér) CTRL+K, többször használtam, érdemes a MaximDL developert tovább macerálni ha már fizettél érte.

Egyébként USB-relével könnyen megoldható lenne a lekapcs VNC-n (conradról párezer ft), de ha az USB megtébolyodik (nálam előfordul a hidegben) vagy a háló akadozik talán a legbiztosabb kézzel áramtalanítani, pl bekötni egy 220V megszakítót.

Nekem szerencsére newton-om van így felül van a technika drága része, ill. a bordásszíj nagy előnye hogy elkapar ha baj van.
De rendszerint leáll az eqmod adapterem ha az USB megzavarodik (szerencsére).
psomogyi
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.05.11. 19:39

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: psomogyi » 2016.01.13. 10:55

Hmm a 220V lekapcs sem lesz tökéletes mert néhány táp még adja a szuflát neki pár másodpercig.

Úgyhogy kell oda a többi vészmegoldás is, de pl alvásbiztos megoldást már nem tudok (talán valami puha kapcsoló a távcső végére, szóljon akinek van ilyene).
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: MAXIM DL szoftvercsalád

Hozzászólás Szerző: mpt » 2016.01.13. 12:03

En nem 220V lekapcsolasra gondoltam, hanem a mar mechanikahoz meno 12V megszakitasara.

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”