Foto szoftverek

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
robzon
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2011.03.26. 13:39

Re: Foto szoftverek

Hozzászólás Szerző: robzon » 2011.04.05. 21:54

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni azoktól aki tud valami ilyesmi programról! Tehát van egy canon a520 fényképezőm, sajna nem csúcs technológia de én szeretem. De van a softverével kis gondom mert amikor pc-ről vezérlem minden jó, csak a látott képet nem tudom a monitoron nagyba kitenni, csak egy kis ablak látszik! :( Rettentően zavaró! Lehet én vagyok béna, de semmi használható programot nem találtam.... Válaszokat előre is köszönöm.
tistvan
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.02.24. 18:54

Re: Foto szoftverek

Hozzászólás Szerző: tistvan » 2012.04.06. 09:59

Üdv mindenkinek! AmCap szoftvert használok elég régen a Scopium kamerához. Egy áram kimaradás után nem indult, újra letöltöttem, de azóta 2-3 sec élő kép után 1-2 sec-ig szünet, áll a kép, aztán ismét 2-3 másodperc élő kép, stb. Mit tehetnék, hogy ismét folyamatos legyen az élő kép, hiszen ennek hiányában az éles kép beállítása nagyon nehézzé vált?!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Foto szoftverek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.04.06. 10:23

tistvan írta:Üdv mindenkinek! AmCap szoftvert használok elég régen a Scopium kamerához. Egy áram kimaradás után nem indult, újra letöltöttem, de azóta 2-3 sec élő kép után 1-2 sec-ig szünet, áll a kép, aztán ismét 2-3 másodperc élő kép, stb. Mit tehetnék, hogy ismét folyamatos legyen az élő kép, hiszen ennek hiányában az éles kép beállítása nagyon nehézzé vált?!

Szerintem ennek oka az USB kapcsolatban keresendő, valószínűleg Windows driver probléma lehet.
Próbáld ki a kamerához a SharpCap-et.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
tistvan
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.02.24. 18:54

Re: Foto szoftverek

Hozzászólás Szerző: tistvan » 2012.04.06. 20:59

Köszönöm Levente! Bár a teljesen felhős, zivataros idő miatt csak városi lámpán próbáltam ki, jól működött a program
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”