STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: jat » 2015.01.25. 09:57

Valaki esetleg használja Linux alól az INDI-t Canon DSLR-hez?

Próbálom lefuttatni a drivert, de a következő hibákat kapom vissza:

: symbol lookup error: undefined symbol: _ZN7CCDChip18setCCDInfoWritableEv
stdin EOF
restart #33

Próbáltam újratelepíteni mindent, de az sem segített.

Köszi,
Tamás
Jat
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2015.06.21. 09:36

Kedves Amatőr Barátaim!

Jó ideje nem jelentkeztem, de közben dolgoztam szorgalmasan.
Két vonalon értem el eredményeket:

1. Léptetmotorokkal szerelt saját vezérlésű Goto mechanika.
http://stella.kojot.co.hu/StarFactory/StepperMotor.html
2. A csillagászati felvételek automatikus feldolgozása.

Ez utóbbiban sok kisérletezés után megoldottam a képek automatikus illesztését referencia csillagcsoportok egyezése alapján, ill. a gyors medián átlagolást.
Tesztek szerint 5 kép = 10 mp; 20 kép = 5-6 perc.

Most készül a végső program, ami ezeket a részlépéseket már egyben végrehajtja és egyúttal manuálisan vagy script program séma alapján utólag tupírozgatja a kész képet.
Mellesleg a képeket blinkelni is tudja, így változó objektumok (Változócsillagok, kisbolygók,...) gyors keresésére is alkalmas lesz. Sőt ezeket automatikusan is jelezni fogja a szoftver.

A célom az volt a kezdetek óta, hogy a bonyolult és nehezen tanúlható képfeldolgozók egy új alternatíváját kínáljam. Nem tudom Ti hogy vélitek, de szerintem a mostaniakhoz 'pilóta vizsga' kell és körülményesek.
A DSS (DeepSkyStacker) egyszerűen kezelhető, de egyrészt lassú, másrészt teleszemeteli a winchestert.

Reményeim szerint a nyár végére elkészül a STAFImage első teszt verziója, aminek tökéletesítésében nagyon számítok majd a Ti segítségetekre és tanácsaitokra.

Köszönöm a türelmeteket!
Avatar
Marosi1975
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.12.08. 13:58

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Marosi1975 » 2015.06.25. 10:31

Stella_209 írta:Kedves Amatőr Barátaim
Jó ideje nem jelentkeztem, de közben dolgoztam szorgalmasan.
Két vonalon értem el eredményeket:

1. Léptetmotorokkal szerelt saját vezérlésű Goto mechanika.
http://stella.kojot.co.hu/StarFactory/StepperMotor.html
2. A csillagászati felvételek automatikus feldolgozása.

Ez utóbbiban sok kisérletezés után megoldottam a képek automatikus illesztését referencia csillagcsoportok egyezése alapján, ill. a gyors medián átlagolást.
Tesztek szerint 5 kép = 10 mp; 20 kép = 5-6 perc.

Most készül a végső program, ami ezeket a részlépéseket már egyben végrehajtja és egyúttal manuálisan vagy script program séma alapján utólag tupírozgatja a kész képet.
Mellesleg a képeket blinkelni is tudja, így változó objektumok (Változócsillagok, kisbolygók,...) gyors keresésére is alkalmas lesz. Sőt ezeket automatikusan is jelezni fogja a szoftver.

A célom az volt a kezdetek óta, hogy a bonyolult és nehezen tanúlható képfeldolgozók egy új alternatíváját kínáljam. Nem tudom Ti hogy vélitek, de szerintem a mostaniakhoz 'pilóta vizsga' kell és körülményesek.
A DSS (DeepSkyStacker) egyszerűen kezelhető, de egyrészt lassú, másrészt teleszemeteli a winchestert.

Reményeim szerint a nyár végére elkészül a STAFImage első teszt verziója, aminek tökéletesítésében nagyon számítok majd a Ti segítségetekre és tanácsaitokra.

Köszönöm a türelmeteket!


Kedves Laci!

Gratulálok a munkádhoz!Szívesen kipróbálnám majd!Addig is sok sikert(és kitartást...) a fejlesztéshez.

Üdvözlettel:István
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2015.06.29. 22:28

STAFImage

Elkészült a csillagászati képfeldolgozó programom béta teszt verzója, mely a honlapomról szabadon letölthető.
http://stella.kojot.co.hu/StarFactory/STAFImage_manual.html
Kérlek benneteket, hogy teszteljétek, nyúzzátok és a mellékelt doc fájlban megadott email címre küldjétek el tapasztalataitokat, ill. véleményeteket, javaslataitokat.

A program nem igényel installálást: készíts egy üres könyvtárat pl. STAF_Image névvel és másold be a ZIP fájl tartalmát. A mellékelt DOC fájl tartalmazza a leírást.

Jelenleg 24 bites (színcsatornánként 8 bit) képeket képes feldolgozni: BMP, JPG.
De töröm magam a CR2 és TIFF formátumok beolvasásán is.

BLINKKOMPARÁTOR: A fedésbe hozott képeket folyamatosan vetíthetjük, ami a változások észlelését segíti.

Kezdő asztrofotósoknak ajánlom, mert egyszerű kezelni (nem kell hozzá pilótavizsga) és nagyon szépen kisimítja a JPG képek háttérzaját.
A profi felhasználóktól kis türelmet kérek. De, aki Delphiben programozik, nyugodtan beszálhat a fejlesztésbe!

Kép
Honlapom: http://stella.kojot.co.hu/

Köszönettel: Agócs László
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2016.10.03. 03:02

STAFImage ver 1.0.3 Stacking program for astrophotographers


Megjelent a program nagyban tovább fejlesztett verziója.
Mit tud?
- Olyasmi mint a DSS, csak sokkal gyorsabb;
- Beolvassa a BMP,JPG,CR2,CRW,TIF,... fájlokat;
- Automatikus képillesztés;
- Blinkelés: változások keresésére;
- RGB diagram;
- Átskálázási lehetőségek....

Örülnék ha letöltenétek és jól megkritizálnátok.



http://stella.kojot.co.hu/StarFactory/STAFImageHelp/index.html
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.10.03. 23:44

Szia!

Letöltöttem, a light képeket betöltve keskeny csíkként jelennek meg, mint a DSS 3.2-es változatnál. Ott valamit optimalizáltak pár kamerára (pl. az én EOS 550D-mre is), így a 3.4-ben már teljes méretű a RAW kép. Van itt valami állítási lehetőség erre a jelenségre?
Amúgy tetszik a felület!
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2016.10.04. 08:04

Vakóban az ujabb Canon RAW képeknél én is tapasztaltam a jelenséget.
Ez az általam is alkalmazott MsDCRaw.dll hibája, mely a CR2-es képek beolvasását végzi.
Ha van újabb kamerákra módosított változata, akkor előkerítem.
Végső esetben tárgyalok a problémárül a DeepSkyStacker fejlesztőjével, hátha segít.
Kis türelmeteket kérem addig is.

A probléma úgy kerülhető meg egyenlőre, hogy valamely képkonvertálóval BMP vagy TIF-be kell átkonvertálni a képeket. Azokat a programom már jól olvassa be.
A Canon cég változtatott a RAW fájlok struktúráján. Ez okozza a gondot.

Köszönöm
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.10.04. 18:03

Stella_209 írta:Örülnék ha letöltenétek és jól megkritizálnátok.
http://stella.kojot.co.hu/StarFactory/STAFImageHelp/index.html


A sourceforge oldalra ránéztem ott van a szövegben elég sok hiba.

"An asztronomical Open source Delphi project for : robotic telescope, autoguiding, astrophotography and advenced astronomical image processing. It is developing continously by outher.

Some other astronomical test, ideas and source code => See my site for new informations (for amateur and Delphi programers.)"

Javítva:

"An astronomical Open source Delphi project for : robotic telescope, autoguiding, astrophotography and advanced astronomical image processing. It is developing continuously by author.

Some other astronomical test, ideas and source code => See my site for new informations (for amateur and Delphi programmers.)"


Így kevesebb marad benne, remélem segített ez is.
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2016.10.05. 04:09

Nagyonn szépen köszönöm a kiigazítást. Hiába, az Englisht magamtól tanultam, betűket, meg magamtől is el tudok ütni.
Javítom, úgyis frissítenem kell azt az oldalt.
Stella_209
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.09.21. 13:16

Re: STAF - Robottávcső házilag, automatizált képfeldolgozás

Hozzászólás Szerző: Stella_209 » 2016.10.05. 04:38

Már egy komolyabb probléma ki is derült: az ujabb Canon-ok raw képeit csak részben tölti be.
Ennek oka: a raw képek feldolgozásáért felelős MsDCRaw (nem általam írt) dll fájl.
Időközben a Canon az ujabb tipusok okán módosíthatta a cr2 fájlok szerkezetét.

Átmenetii megoldásként az ilyen képeket feldolgozás előtt érdemes BMP, TIF formátummá konvertálni egy külső programmal. Ezeket a STAFImage már felolvassa helyesen.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”