4D Constellarium

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
MSándor
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.01.18. 18:54

4D Constellarium

Hozzászólás Szerző: MSándor » 2010.03.05. 20:14

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék bemutatni egy programot, amely a 3D megfigyelést kombinálja a csillagok mozgatásával, hogy nagyobb legyen a térhatás. Animálható a csillagok sajátmozgása az időben is, így jött létre ez a 4D dinamikus interaktív csillagképtár.

Erről már írtam a 3D fényképeknél, de a programot bővítettem, most a Hipparcos katalóg mellett tartalmaz egy 11 magnitúdóig bővített katalógot és a csillagok sajátmozgását is.

Azért teszem közzé, mert azt hittem a szem számára a sok csillag zavaró lesz, de mivel a program mozgatja a csillagokat, az eredmény szépen felbontható, megfigyelése kényelmes.

Egy kis bemutató - a Fiastyúk 200 000 év alatt is jól tartja a formáját :shock:

Kép

További információk - a program leírása, kezelése... sok-sok animációval:

http://www.gymnz.sk/~ameleg/stereo/4ddiconst/uvod_hu.htm

Gondolom a piros-kék szemüvegek elterjedésével egyre inkább használható lesz, pl. a szakkörökben

Kellemes szórakozást ;)
ucsaba04
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.10.27. 18:04

Re: 4D Constellarium

Hozzászólás Szerző: ucsaba04 » 2010.03.06. 11:21

Szia(szto)k!
Most szenvesülök az új progival, töltöm le s majd ismerkedek vele! Remélem olyan jó, mint a stellárium egyes verziói. Magyar nyelvű nyelv, remélem van hozzá, ennyi.
MSándor
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.01.18. 18:54

Re: 4D Constellarium

Hozzászólás Szerző: MSándor » 2010.03.20. 19:18

Üdvözlök mindenkit!

Ha most megnézitek a 4D Dinamic Constellarium programot,

http://www.gymnz.sk/~ameleg/stereo/4ddiconst/uvod_hu.htm

akkor találtok pár újdonságot:

- a csillagkatalógust sikeresen bővítettem 44000 csillag radiális sebességével, amiből az következik, hogy látható a távolodásuk, ill. közeledésük is, tehát eléggé reális térhatást kapunk.

Az említett oldal alján utalás van pár animációra, ami úgy keletkezett, hogy a katalógusok összevonásával készült egy olyan program-verzió, amely nagyobb területet ölel fel, amitől meg láthatóvá válik az apex. Ez az a hely valahol a Herkulesben, ahová a Nap tart. Meg az antapex, meg a Tejfolyam... :P

A többi infó ugyanott.

Ja - mindez 3D szemüveggel :P
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”