Galaxy Zoo

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Galaxy Zoo

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2015.10.23. 20:26

Sziasztok!
Minap regisztráltam a Galaxy Zoo-ra, melyről még a 2011/1-es Meteorban olvastam egy kis ismertetőt. Szeretnék én is kutakodni szupernóvák után, de a problémám az hogy egyáltalán nem értek a programhoz. Valaki tudna írni egy kis részletes ismertetőt? :?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Galaxy Zoo

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2015.10.25. 10:21

A Galaxy Zoo rengeteg projektet tartalmazott. Én, amikor bekapcsolódtam, különböző alakú gx-okat kellett osztályozni.
Bocs, nem ismerem a mostani feladatot, csak jelezni akartam, hogy egy-két hónapja új projekteket találnak ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzZoli 2015.10.26. 13:17-kor.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Galaxy Zoo

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2015.10.26. 09:50

Hmm.... az elmúlt pár napban ahogy ismerkedtem a programmal, rájöttem hogy ez nem is a szupernóva kutatásról szól, hanem csupán az eddig ismeretlen galaxisok osztályozásáról.... hát én szupernóvázni szerettem volna :evil:
Nem baj ez is jó időtöltés azoknak akik szeretik a galaxisokat és itt olyanok vannak amiket tuti nem látott még senki.... :D
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Galaxy Zoo

Hozzászólás Szerző: chip » 2015.10.26. 18:56

Janicsillagasz írta:Hmm.... az elmúlt pár napban ahogy ismerkedtem a programmal, rájöttem hogy ez nem is a szupernóva kutatásról szól, hanem csupán az eddig ismeretlen galaxisok osztályozásáról.... hát én szupernóvázni szerettem volna :evil:
Nem baj ez is jó időtöltés azoknak akik szeretik a galaxisokat és itt olyanok vannak amiket tuti nem látott még senki.... :D


szia, a galaxy zoo-nak (valojaban zooniverse-nek) rengeteg projektje szokott lenni, egy ilyen volt a supernova zoo is, de ha jol emlekszem az 2012-ben lezarult, mert az osszes fotot kielemeztek. ket kep kulonbseget lehetett megnezni vele, es ha lattal valamit a kulonbsegen ami csillagszeru es egy galaxis maradekan van, akkor jelezni kellett.

erdemes figyelni, sokszor vannak erdekes dolgaik (pl andromeda galaxisban nyilthalmaz kereso).

ha jol remlik, epp most hirdettek meg egy uj adag inputot a galaxy zoo-hoz is, ugyhogy most ujra itt a lelehetoseg, te is lehetsz egy uj hanny van arkel.

szerk.: az aktualis zooniverse projektek (van jopar csillagaszati temaju): https://www.zooniverse.org/projects/
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”