Fényszennyezés - sürgős kérdés

A fényszennyezéssel kapcsolatos problémák és kezdeményezések fóruma
bogrol
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.03.29. 20:42

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: bogrol » 2023.10.31. 16:08

Megfigyeltem, hogy a zselici tájegység déli részén az elmúlt pár évben rendkívüli mértékben megnövekedett a fényszennyezés, rövid utánanézés után egy ott épült "gázgyűtő állomás" miatt. Az a kérdésem, hogy valóban ennyire fejetlenül világítják az égboltot teljes értelmetlenül jelenleg is vagy az a terület csak egy időszakos anomália volt a felmérés idején? Ha igen, ez mennyire befolyásolja a Csillagoségpolt Park megítélését, jellegét?

Kép
Avatar
vgyurma
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2010.10.22. 11:40

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: vgyurma » 2023.10.31. 19:32

Pont néhány órája mentem el a képen látható gázfáklya mellett. (Maga a fáklya fénye látszik a képen, nem az állomás közvilágítása, gondolom infrában is érzékeny a felmérés). Nappali fényben is "impozáns" látvány. Biztos nem használ a környék égboltjának, de nem gondolnám olyan drasztikusnak, mint amilyennek a térkép mutatja.
Nyilván egy fáklyára nem tehetnek burkolatot. Tudtommal jelenleg csak olajkitermelés folyik, a metánnal egyelőre nem tudnak mit kezdeni, ezért jobb híjján elégetik, hogy ne kerüljön a légkörbe.
Varga György

6,5x32 binokulár, 50/200 ED, 80/260 akromát, 160/660 Newton, 245/720 Newton, 300/1200 Newton
bogrol
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.03.29. 20:42

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: bogrol » 2023.10.31. 20:06

vgyurma írta:
2023.10.31. 19:32
Pont néhány órája mentem el a képen látható gázfáklya mellett. (Maga a fáklya fénye látszik a képen, nem az állomás közvilágítása, gondolom infrában is érzékeny a felmérés). Nappali fényben is "impozáns" látvány. Biztos nem használ a környék égboltjának, de nem gondolnám olyan drasztikusnak, mint amilyennek a térkép mutatja.
Nyilván egy fáklyára nem tehetnek burkolatot. Tudtommal jelenleg csak olajkitermelés folyik, a metánnal egyelőre nem tudnak mit kezdeni, ezért jobb híjján elégetik, hogy ne kerüljön a légkörbe.
Köszönöm! Nem is főként az említett fáklya miatt aggódtam, inkább a telephely oly mértékű esetleges megvilágítása miatt (sajnos rengeteg helyen látok ilyen LED-es megoldásokat), mely a felmérést is jelentősen befolyásolta volna, de ezek szerint valószínűtlen, hogy ez a helyzet.
Válasz küldése

Vissza: “Fényszennyezés”