Jelents fényszennyezés-pontot

A fényszennyezéssel kapcsolatos problémák és kezdeményezések fóruma
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.03.29. 20:27

András írta:
mizar írta:Miért? Ez nem az a topic? :lol:


Emberek, egy 14 éves túlpörgéses kiskamasszal szívóztok! : )) Inkább ajánljatok neki hasznos észlelési programot, amivel elfoglalhatja magát, meg egy környékbeli felnőttet, aki terelgetheti a helyes irányba.

(a forrásmegjelöléses lasztit már le sem csapnám, elvégre ez nem az a fórum: )))


Megtettük András, korábban is, és most is próbálkoznak folyamatosan. Nem hiszem, hogy bennünket kellene rendre utasítani, el kell olvasni a korábbi hsz.-eket Rolandtól, a mai valóban agresszív beszólása Árpi számára személy szerint nekem nagyon nem tetszett. Mivel törölte, így ez azt jelenti, hogy meggondolatlanul írkál be olyan megjegyzéseket, amiért nem vállalja később a felelősséget.
Tehát Roland!
Kedves, rendes srácnak ismertelek meg a bátorligeti dombon. Szerintem a beírásaid előtt kellőképpen tájékozódj, kérj bátran tanácsot, én örömmel észlelek veled bármikor, ha időm és lehetőségem engedi, megszervezhetünk egy észlelést minden felhajtás, verseny, és nagyzolás nélkül is.
Kedves András! Nem kell átesni a ló túlsó oldalára.
Üdv
- sch-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mizar 2012.03.29. 20:59-kor.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.03.29. 20:30

én örülök, h foglalkoztatja a fényszennyezés, pláne ilyen fiatalon. csak jó lenne kicsit összébbkapni a dolgokat, minden szempontból. sőt, dícséretes az is, hogy észlelőestét szervez b.ligeten.

nem mindent értek, amit csinál vagy ír, de sztem simán lehet, hogy egyszer még nagy ember lesz.

(azért tegyük szívünkre a kezünket, ki ne szeretne roland helyében lenni... újra 14 évesen, beleálmodozva a világba :) ti nem akartátok ennyi idősen megváltani a világot?)
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.03.29. 20:35

Persze,nagy család, a lejáratás az meg folyik mint a víz.
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.03.29. 20:42

Azért, vannak itt jó emberek is, lehet egy picit (nem picit) többnek képzelem magam, mint ami vagyok (lennék)-. Most azt mondja mindenki, a csillagászat az egy NAGY CSALÁD. És én is be akartam fúrni magam, ebbe a légkörbe, amiket megzavartak, sok mondatok,ebből a fórumból is, PL. [Vicc fórum, hát ez nem az", Pletyka, Egyszerűen 100-an jöttök egy 14-évesre. Csak azt olvasom, hogy Ez így ROSSZ, Az úgy ROSSZ, mert ezért ROSSZ az azért ROSSZ. Áh, kár volt megszeretnem a csillagászatot, persze egy jó légkört kerestem, amit romokba döntött némelyik személy (Ne sértődjetek meg, de van igazságotok neket és nekem is).
Köszönöm!
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.03.29. 20:50

roland, olvastam azt is, amit kitöröltél, és örülök, hogy kitörölted. előszöris nyugi. ne hagyd, hogy pár megkeseredett vénember (köztük én is) eltántorítson az álmaidtól. próbáld meg a kritikákat arra használni fel, hogy a dolgokat kijavítsd. pl. a mondatok az oldalaidon sokszor értelmetlenek, erre próbáltam utalni a magam módján. olvasd vissza magadnak amit írsz, vagy ha többen vagytok, akkor olvassátok el együtt, ti megértenétek-e az irásaitok mondanivalóját. a másik pedig, hogy mielőtt valami nagy dologba belevágsz, kutass kicsit. igen, szerencsére még csak 14 éves vagy, ezért senki nem is várhatja el, hogy mindennel képben legyél, mindent ismerj minden témában. viszont azt te sem várhatod el, hogy az emberek boldogan ugráljanak bele a projektjeidbe, ha azok még nem kiforrottak. az a baj, hogy felnőtteknek gyártasz tartalmat, de a felnőttek meg már csak ilyen fontoskodó, komolykodó fafejek mint mi. szóval nehéz célpont vagyunk. ha például a korosztályodat céloznád meg, biztos vagyok benne, hogy nagyobb sikereket érnél el, és nekik talán mégnagyobb szükségük van az ilyen figyelemfelhívásokra, mint pl. a fényszennyezéses oldalad!

és ne akarj görcsösen kiemelkedő lenni, illetve megfelelni az itteni amatőröknek. hidd el, te már most is kiemelkedő vagy: ennyi idősen ennyire szenvedélyesen érdekel a tudomány, a csillagászat, a meteorológia... hát kell ennél több? szóval az út jó, kicsit lazíts, jó társaságba kerültél, hidd el.

szerk.: ha vmivel megbántottalak volna, azért bocsánatot kérek!
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.03.29. 20:54

Jó társaság? Lehet, de nem így mutatkozik, teljesen egyet értek minden mondattal amit leírt,és őszintén szólva a korosztályomból NINCS olyan személy sehol, (legalábbis hiába nézelődök,de nem találok) akit körülvenne a csillagászat szenvedélye, mit tegyek? ! ... :(
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.03.29. 20:56

Eddig úgy tudtam, hogy az égbolt fényszennyezettségét a határfényessége mutatja, most meg holmi %-ok szerepelnek, és ráadásul országos átlagban? Ez valami vicc, vagy a fényszennyezés egyéni mértékegysége? Vajon milyen átlag? Mi szerinti átlag? Szabadna megtudni a mérési módszert, az adatforrást, az átlagolás módját és azt, hogy kinek az ötlete volt az, hogy %-ban mérje a fényszennyezést? Ez szerintem inkább hátráltatja a fényszennyezés ellen tevékenykedőket, erősen gátolja az eredményes munkájukat. Teljesen szakszerűtlen, meglehetősen primitív áltudományoskodásnak tűnik, habár a szándék elfogadható. A módszer, amivel dolgoztok, viszont erős ellenszenvet keltő, tudománytalan és megletősen agresszív, ezért elfogadhatatlan, káros, és megtévesztő lehet a kérdésben járatlanok olvasatában! Az MCSE-nek van már megfelelő oldala. Nemzetközi hiteles vizsgálatokat, azok értékelését is megtalálni benne. A statisztikák méréseken és nem jelentéseken alapulnak! Részemről lebeszélek mindenkit, hogy jelentse a fényszennyezés-pontot, mert ez a módszer nem vezet eredményre. Tapasztalatból mondom, hogy mindenféle jelentés, arra való felkérés, bíztatás ellenszenvet vált ki, sajnos nem csak a felkérő személye ellen, hanem a felkérés tárgyát illetően is, ezért inkább kárt okoz, mint használ egy adott ügynek, legyen az bármilyen nemes!

A javaslatom, hogy elöbb tanulni kell, megismerkedni alaposan a témával, a mérési módszerekkel. A fényszennyezés elleni küzdelem nem vezet célra csak grafikonokkal! Igen sok mérnökkel, nagytudású szakemberekkel, üzleti érdekek ellen kell tevékenykedni, és rámutatni arra, hogy a fényszennyezés elkerülése az ő érdekük is, mert a fényszennyezés mértéktelen pazarlás, és új típusú, célszerübb világítással megszüntethető úgy, hogy senkinek nem okoz sérelmet! A cél nemes, de a forrófejű tapasztalatlan harcosokat nem tekintik az ügyben hiteles személyeknek, akár mit is mondanak! Csak higgadtan, megfontoltan, a szakmai tudás birtokában lehet eredményes bármely tevékenység, mint ahogy a sötét égboltért vívott harc is. Tanulás az első, utána a megfelelő módszerválasztás, ha a szándék komoly!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.03.29. 21:00

[...Egy mukkot sem értek xD...

Őm, rendben...Énsem képzelek mindenkit tudósnak ugye? ..
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.03.29. 21:01

ales001 írta:Jó társaság? Lehet, de nem így mutatkozik, teljesen egyet értek minden mondattal amit leírt,és őszintén szólva a korosztályomból NINCS olyan személy sehol, (legalábbis hiába nézelődök,de nem találok) akit körülvenne a csillagászat szenvedélye, mit tegyek? ! ... :(


hát igen, alapvetően ez a probléma, hogy itt túlnyomórészt "komoly" felnőttek vannak, akik már sokszor elfelejtik, milyen volt gyereknek lenni, és elvárják, hogy te is felnőttként viselkedj. de ne izgulj, 10 év múlva már te is ugyanolyan megkeseredett öregember leszel, mint mi. ;)

arra sajnos nem tudok mit mondani, hogy hol kereshetnél hasonló korú társakat, de az mcse szokott ifjúsági táborokat szervezni ágasváron (ha jól tudom), ez nincs is tőled olyan messze. illetve azt is tudom, hogy pl. a polarisnak is van fiatalokból álló szakköre. tudom, hogy ez messze van, de mpt biztos tudna segíteni felvenni velük a kapcsolatot, és járni velük pl. meteorozni, ilyesmi.

persze itt is jó helyen vagy, csak szokd meg, hogy az öregemberek már sokmindent máshogy látnak és kicsit kritikusabbak. :)
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Jelents fényszennyezés-pontot

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.03.29. 21:04

Más választásom nincs, vagy maradok, és önnkéntesen viselem a felelősséget, vagy megyek és abbahyagyom. nade nem hagyom abba. Köszönöm :D

AMI FONTOS: Nem fogok erőltetni senkit hogy jöjjön el ide,aki jön, jön aki nem,semmi baj.

M.J: Köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Fényszennyezés”