Amcsill honlapok

Itt minden városlakó bemutathatja saját csillagászati honlapját, röviden leírva, oldala milyen témákkal foglalkozik nagyobb terjedelemben.
MrSteel
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.01.01. 21:59

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: MrSteel » 2013.01.31. 10:56

Sziasztok! Akinek van FACEBOOK oldala azokat várom szeretettel egy közösségi oldalon,ahol napi friss hírekkel szolgálunk. Kevesen vagyunk még. https://www.facebook.com/pages/Vil%C3%A ... 711?ref=hl

Az alábbi linken tudtok csatlakozni,kérlek terjesszétek az oldalt ahol tudjátok. Előre is köszönöm. :)
gatoth
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.05.14. 22:03

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: gatoth » 2013.06.22. 14:04

Sziasztok,

Én is elindítottam asztrofotós honlapomat, egyelőre még nagyon szerkesztés alatt van, sajnos kevesebb időm van rá, mint szeretném. Terveim szerint hetente 1-2 tartalommal bővül majd amíg kikerülnek a régebbi képeim, utána pedig minden újat felteszek ahogy elkészültek.

Minden képhez leírás is tartozik, és ahol érdemes, részletnagyítások is vannak.

Az oldal címe: http://astro.i-net.hu

Üdv.,
Gábor
czejczej
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: czejczej » 2013.07.20. 03:14

Sziasztok! :) 2 hosszú év kihagyás után újra kezdem a dolgokat :) amíg nem készül el a honlap (illetve amint lesz rá megfelelő minőségű asztrofotó :D ) addig a facebook oldalamon megtudjátok nézni az eddigi "munkáimat" 8-) igazából szeretnék belevágni a fotózásba így itt mindent vegyesen találtok most ;)

http://www.facebook.com/CsCzPhoto

Bárkinek bármilyen jellegű tanácsa, kritikája illetve bármi hozzáfűzni valója van az nyugodtan tudassa velem :D

Üdv.: Csaba 8-)
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.11.14. 16:40

biztos hírforrások:

www.mcse.hu
www.csillagaszat.hu
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.11.14. 17:00

"... Mi a véleményetek az SG.hu weboldalról? ..."

Eddig nem is hallottam róla...
Most beleolvasgattam egy-két cikkbe; szerintem nem számottevően rosszabb, mint a többi "tudományos magazin". Még a forrást is megjelölik.

A fórumát, illetve a hozzászólásokat viszont felejtsd el.
Tök primitív, csak az internet névtelenségében nagyszájú tahók uralják - ahogy látom.
Semmiben nem különbözik a politikai fórumok színvonalától.

Ha érdekel a csillagászat, és értelmesebb partnerekre vágysz, akkor - Péterhez hasonlóan - én is az általa hivatkozott webhelyeket javaslom.


Üdv,
MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2017.09.13. 12:39-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Török Tünde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2013.09.16. 20:40

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: Török Tünde » 2013.11.14. 19:10

zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2013.11.25. 14:24

Felismeri valaki, hogy kinek a terasza, illetve műszerparkja látható a képen? Anno a Gemini G10-es miatt töltöttem le, most viszont a félkarú AZ mecha érdekelne hátul. Gyulai Pali, Sári Pál, Mádai Attila, Almási Csaba, valami ilyesmi kaliberű illetőnek a weboldaláról van. Az oldalt viszont már nem találom.
SZERK: Megvan, Zentai István műszerparkja, az ő oldaláról van. Elérhetőséget viszont nem tudok. Valaki tud segíteni? az afarap@vnet.hu nem működik.
gemini3.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.11.25. 18:10

zvaragabor írta:Felismeri valaki, hogy kinek a terasza, illetve műszerparkja látható a képen? ...


Szia Gábor!

Igen, ez Zentai távcsöve.
A régi weboldala (www.umatelescopes.com) már nem működik, most itt keresd: http://www.astronomycustomized.com/

A „Customized telescopes” menüpont alatt láthatod is az általad is bemutatott RR 154/1200as akromátot.

Ugyanitt a „Contact” alatt pedig van egy e-mail cím is.

Ha az sem működik, akkor fordulj Gyulai Palihoz; ők most is kapcsolatban vannak.

Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2013.11.25. 18:17

Itt is köszönöm a segítséget. :)
Üdv
Z.G.
Kori 77
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.02.28. 10:29

Re: Amcsill honlapok

Hozzászólás Szerző: Kori 77 » 2014.03.12. 16:59

Hónapok óta a csillagváros fórumát olvasgatom. A mai napon kinyitottam az '' Amcsill honlapk ''
topicot. Számomra egy nagyrabecsült és tisztelt csillagvárosi tag honlapja sajnos nincs
a tpoicban. Dénes Lajosról van szó. Önzetlen segítőkészsége, szerénysége, lojalitása,
hozzáállása a megválaszolandó kérdésekhez példmutató és példaértékü!
Kedves Dénes Lajos! Elnézésed kérem, hogy egyeztetés nélkül közlöm a honlapod címét :

http://www.ddsoft.hu/csindex.html

Üdvözlettel : Timko Kornél. /Kori 77/.
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász honlapok”