eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.10. 12:17

Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:00
Nemrég olvastam egy kis hírt egy magyar srácról , aki az F1 szimulátoros játékban a világ legjobbjai közé tartozik , napi nyolc órát gyakorol és jobban vezet , mint Hamilton ... no itt röhögtem fel :mrgreen:
Michelisz Norbert (WTCR világbajnok) honlapjáról:

"A szimulátoros korszak
2002-t írtunk, ültem a tévé előtt, néztem a Forma–1-es közvetítést, amelyben Wéber Gábor volt a szakértő. Kiírták a neve alá, hogy szimulátor-világbajnok. Ez felpiszkálta a kíváncsiságomat, egyből utána olvastam a neten. A zsebpénzemből spórolgattam a videojátékra, amivel versenyeztek, a Grand Prix Legendsre. Megvettem, játszottam és különböző internetes bajnokságokban indultam."

Forrás:
https://www.michelisz.hu/bemutatkozas

A "felröhögésed" nem alaptalan, de azért igenis van (vagy lehet) összefüggés a kettő között, bár természetesen nem olyan direkt és közvetlen, mint azt sokan hiszik...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.01.10. 12:29

Attila írta:
2020.01.10. 12:17
Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:00
Nemrég olvastam egy kis hírt egy magyar srácról , aki az F1 szimulátoros játékban a világ legjobbjai közé tartozik , napi nyolc órát gyakorol és jobban vezet , mint Hamilton ... no itt röhögtem fel :mrgreen:
Michelisz Norbert (WTCR világbajnok) honlapjáról:

"A szimulátoros korszak
2002-t írtunk, ültem a tévé előtt, néztem a Forma–1-es közvetítést, amelyben Wéber Gábor volt a szakértő. Kiírták a neve alá, hogy szimulátor-világbajnok. Ez felpiszkálta a kíváncsiságomat, egyből utána olvastam a neten. A zsebpénzemből spórolgattam a videojátékra, amivel versenyeztek, a Grand Prix Legendsre. Megvettem, játszottam és különböző internetes bajnokságokban indultam."

Forrás:
https://www.michelisz.hu/bemutatkozas

A "felröhögésed" nem alaptalan, de azért igenis van (vagy lehet) összefüggés a kettő között, bár természetesen nem olyan direkt és közvetlen, mint azt sokan hiszik...


MDA
Itt ilyesmiről szó sem volt , szimpla kocka a gyerek , aki azzal dicsekszik , hogy jobban vezet , mint Hamilton , az ő világukban a szimulátor egyenértékű a valódi F1-el ... mint Gézának a Hubble képek nézegetése a vizuális észleléssel ...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.01.10. 12:33

Végh Zoli írta:
2020.01.10. 12:29
... szimpla kocka a gyerek , aki azzal dicsekszik , hogy jobban vezet , mint Hamilton , az ő világukban a szimulátor egyenértékű a valódi F1-el ... mint Gézának a Hubble képek nézegetése a vizuális észleléssel ...
Ez igaz.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.01.10. 19:14

Szerintem rágódhatunk mi ezen, meg le is sajnálhatjuk, akkor is meg lesz ennek az eszköznek a célközönsége, mint ahogy a Csipkés kombiné együttesének is.
( Hisz köztünk is van aki lázasan érdeklődik iránta, csak már nem tudja leírni.)
Sőt, sokan még talán boldogok is lesznek vele.
Én az András "konyhakész világ" gondolatát folytatva mondom, hogy a konzerv pacalt is megveszik (ami szerintem egy borzalom), annak is van célközönsége, eladható, mert különben nem gyártaná annyi konzervgyár. ( Tudom András átvitt értelemben írta.)
A magam részéről biztosan maradok a saját főztömnél(távcsöveimnél). ;)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: pisza » 2020.08.26. 07:09

Hajrá, új kitolt időpont van az Unistellár távcső rendelésére.

"Order your eVscope now and secure delivery before the end of the year. Many units will be available in October 2020."

https://optcorp.com/products/unistellar ... VmRNIn0%3D

Két évvel ezelőtt rendeltem meg kamuból, 4-ik szállítási határidőt kaptam már meg, meg vagy 6-szor figyelmeztettek, hogy utaljam előre a 3000 dollárt.

Na így legyen ötösöm a lottón, már akkor lehetett látni, hogy lehúzás az egész.

Szegény Géza, remélem olvasod :mrgreen:

T.Csaba
Avatar
Ankalimon
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2019.04.06. 11:51

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Ankalimon » 2020.08.26. 08:06

Ez érdekes. Már pár hónapja hivatalosan is rendelhető a nagyobb webshopokban, pl. itt:
https://www.astroshop.eu/telescopes/uni ... r_0_select
Ők nem nagyon tehetik meg, hogy nem szállítják le a megrendelt terméket.
Üdv:
Ankalimon
(Füzessy Tamás)

Az elmélet elméletileg megegyezik a gyakorlattal.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.08.26. 08:50

Ankalimon írta:
2020.08.26. 08:06
Ez érdekes. Már pár hónapja hivatalosan is rendelhető a nagyobb webshopokban, pl. itt:
https://www.astroshop.eu/telescopes/uni ... r_0_select
Ők nem nagyon tehetik meg, hogy nem szállítják le a megrendelt terméket.
Itt legalább világosan leírják, hogy ez nem egy vizuális észlelésre való távcső.

Enhanced Vision Technology

With conventional telescopes, faint objects such as nebulae and galaxies are only barely recognisable as faint spots of light. With the eVscope you can simply activate the live stacking. The telescope then shows not only the image from a single moment, but collects light over longer periods of time. After just a few seconds you will see your observing target like through no other telescope of this size. You can watch live as the image becomes more intense and more distinct over the course of a few minutes. The colours and structures of the observing target become clearly recognisable.

Pár másodpercenként frissíti a képet az OLED kijelzőre.
Kipróbáltam a következőt:
A telefonon megkerestem a Lófej-ködöt, egy hosszabb papírtörlő hengerét rátettem a kijelzőre és voilá!
Csodaszép volt, soha ilyen részletesen még nem láttam távcsőben ezt az objektumot. (Egyáltalán nem láttam még) Lehet, hogy így fogok ezentúl mindent nézni, kiülök az ég alá és nézem a képeket a telón.
Majd vigyázok, hogy legalább arra irányítsam amit nézek.
K...va nagy átverés ez, megérdemli aki megveszi. De ezt már kibeszéltük ezerszer.
Valahogy a bolygókról nem regélnek egy sort sem.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.08.26. 10:01

Ez egy rendkívül kompakt, jól hordozható, asztrofotós cucc, ami automatizáltság szempontjában "ki van maxolva".
(Főleg, ha az elektronikus kép le is tölthető, ami elég valószínű.)

A fő célpiacai (szerintem) pl.:
- pénzes, de az ég iránt érdeklődő nyugdíjasok, akik már az új technológiákat nem értik,
- lusta, de türelmetlen fiatalok tehetős szülőkkel,
- egyes amatőrcsillagászok, akik a Mount Everest-re nem akarják teherautóval felhordani az asztrofotós cuccot.

Egyébiránt MINDEN CCD-s vagy CMOS-os képrtögzítés "Enhanced Vision Technology"...


MDA

u.i.: Sanyi hasonlata nagyon találó... :mrgreen:
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
AtiCelestron5091
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2020.06.16. 18:42

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: AtiCelestron5091 » 2020.08.26. 10:18

Attila írta:
2020.08.26. 10:01
Ez egy rendkívül kompakt, jól hordozható, asztrofotós cucc, ami automatizáltság szempontjában "ki van maxolva".
(Főleg, ha az elektronikus kép le is tölthető, ami elég valószínű.)

A fő célpiacai (szerintem) pl.:
- pénzes, de az ég iránt érdeklődő nyugdíjasok, akik már az új technológiákat nem értik,
- lusta, de türelmetlen fiatalok tehetős szülőkkel,
- egyes amatőrcsillagászok, akik a Mount Everest-re nem akarják teherautóval felhordani az asztrofotós cuccot.

Egyébiránt MINDEN CCD-s vagy CMOS-os képrtögzítés "Enhanced Vision Technology"...


MDA

u.i.: Sanyi hasonlata nagyon találó... :mrgreen:
Van azért aki felviszi, legalábbis valamelyik táborig a cuccát :)
https://www.youtube.com/watch?v=PlblwP2oa-0
És milyen jól teszi!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.08.26. 12:17

AtiCelestron5091 írta:
2020.08.26. 10:18
Van azért aki felviszi, legalábbis valamelyik táborig a cuccát :)
https://www.youtube.com/watch?v=PlblwP2oa-0
És milyen jól teszi!
Csak a jegyzőkönyv kedvéért: ez nem asztrofotós cuccal készült; ez "asztro-tájkép" (fényképezőgép saját optikával és egy motoros karbon állvány - a kettő együtt kb. 2-3kg -, de ha mobiltelefonos kamera, akkor még annyi sincs).
Sehol egy távcső, EQ mechanika, stb.

Ettől függetlenül persze még csodálatosan szép.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”